Studium v zahraničí

Vážení studenti,

i v letošním roce máte možnost žádat a případně vycestovat na partnerskou zahraniční univerzitu. V rámci těchto studijních pobytu se doporučuje studovat obdobné předměty vlastního studijního plánu tak, aby Vám mohly následně být uznány na naší univerzitě.

Aktuální seznam partnerských škol PřF UJEP je uveden na fakultních stránkách. Pro studenty KI jsem připravil výtah relevantních škol k dnešnímu datu:

SMLOUVY ERASMUS+ 2014/2015
Stát Partnerská univerzita EUR/měsíc Deadline Jazykové znalosti Katedra Počet studentů
Chorvatsku University college Algebra 400 15.11. Aj B2 Informatika 2 Bc.
Německo Technische Universität Chemnitz 400 15.1. Nj, Aj B1 Informatika 2 Bc.
Rumunsko West University of Timisoara 300 Prosinec Aj B1 Informatika 2 Bc. Mgr.
Slovensko Katolická univerzita v Ružomberku 300 30.11. Čj Informatika 4 Bc. Mgr.
Slovinsko Univerzity of Primorska 400 15.11. Aj B1 Informatika 2 Bc.
Španělsko Universidad de Jaén 400 30.11. Šp, Aj, B1 Informatika 4 Bc. Mgr.
Turecko Recep Tayyip Erdogan University 400 15.11. Aj B1 Informatika 2 Bc.
Ahi Evran University 400 1.12. Aj B1 Informatika 3 Bc.
Firat University 400 30.1. Aj B1 Informatika 2 Bc. Mgr.
Anadolu University 400 15.1. Aj B1 Informatika 2 Bc. Mgr.

Studijní stáž na zahraniční univerzitě je vynikající příležitostí navázat nové sociální vazby, zdokonalit se v jazyce či získat nové znalosti a kompetence v rámci svého osobnostního i profesního růstu.

Kromě programu ERASMUS+ je možné využít také finanční programy nazvané Norské fondy či fondy EHP v posledních dvou uvedených fondech je možno získat pro adekvátní země (Norsko, Island a Lichtenštejnska) podstatně vyšší finanční podporu.

Neváhejte a začněte uvažovat o studiu v zahraničí, dokud jste studenty univerzity a jsou tyto možnosti pro Vás otevřeny. Jde o možnost získat neocenitelné zkušenosti a krásnou finančně nenáročnou příležitost cestovat do zajímavých zemí.

Termíny podání žádostí (program Erasmus+) jsou uvedeny v tabulce. V případě dalších dotazů neváhejte kontaktovat katedrálního koordinátor (RNDr. Petr Kubera, Ph.D.) či fakultní koordinátora (Bc. Michaela Bobková), kteří Vám rádi pomohou i s administrativními náležitostmi přípravy studijní zahraniční stáže.