Mgr. et Bc. Kamil Balín

E-mail: kamil.balin@ujep.cz
Konzultační hodiny: pondělí 17:00 – 18:00 v CN-131

Vzdělání

Střední průmyslová škola elektrotechnická a strojní Chomutov, dále PF UJEP Ústí nad Labem magisterské studium učitelství pro 3. stupeň fyzika/informatika. Vedle toho bakalářské studium oboru Informační systémy na UJEP.

Profesní zaměření

Zpracování a analýza obrazu, počítačová grafika – modelování 3D, měření a řízení pomocí rozhraní PC, hardware IBM PC, historie počítačů v Československu.

Pedagogická činnost

Od roku 2003 působí na SOŠ Elektrotechnické Ústí nad Labem nově součástí SPŠ Ústí nad Labem. Na střední škole se zaměřuje na výuku fyziky a předmětů IT jako jsou programování v jazyce Java, technické vybavení a počítačovou grafiku 2D i 3D. V roce 2004 začíná zároveň působit na Katedře informatiky PF/PřF UJEP. Věnuje se výuce Základů informatiky, Didaktice ICT, dále vede seminář Počítačových technologií, Praktika z počítačové grafiky a několikrát otevřel výběrový kurz Rozhraní PC a Zpracování obrazu. Za dobu svého působení vedl desítku bakalářských prací.

Členství ve vědeckých a profesních společnostech

Lektor CISCO Academy.